Vremenik informacija

Pravopisne stube
Autor: Marija Deanković, 11. 4. 2019.

Kako bi se na slikovit način skrenula pozornost na važnost pravilnoga pisanja i govorenja hrvatskim standardnim jezikom, na stube Ekonomsko-birotehničke škole postavljene su različite pravopisne, gramatičke i stilske pogreške.

U nadi da će se osvijestiti važnost pravilnoga izražavanja i razvijanja jezične kulture, odabrano je devet najčešćih pogrešaka iz pisanih radova, ali i govora učenika naše škole.

Njegujmo, čuvajmo i poučavajmo hrvatski jezik jer po njemu te svijet poznaje živa, na njem ti se budućnost osniva. (Petar Preradović, Rodu o jeziku)

Dajana Karakaš, prof.