Priče o pljačkama – razredne novine

Autor: Marija Deanković, 25. 11. 2020.

Tijekom nastave engleskog jezika učenici 1. g razreda marljivo rade na raznolikim aktivnostima. U posljednje vrijeme fokusirali smo se na primjenu glagolskih vremena Past Simple i Past Continuous u opisivanju događaja u prošlosti. Tako su učenici dobili zadatak napisati niz priča o izmišljenim pljačkama, u obliku novinskih članaka. Na taj su način naučili koje informacije dobro napisani članak treba sadržavati, kako prikazati slijed događaja i ostati objektivan.

Osim poticanja učeničke kreativnosti i vještine pisanja, korišten je i digitalni alat Printing Press, koji nudi nekoliko predložaka za pisanje novinskih članaka. Svi radovi učenika objedinjeni su u e-knjižicu koju možete pogledati putem priložene poveznice.

Sve pohvale učenicima na uloženom trudu i vremenu!

Za otvaranje razrednih novina kliknite na fotografiju

mr.sc.  Mirta Kos Kolobarić, prof. engleskog jezika

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr