Predstavljamo službenu projektnu kravatu Erasmus+ KA2 projekta S.T.E.P.+

Autor: Marija Deanković, 17. 10. 2020.

Kao nastavak projektnih aktivnosti u sklopu Erasmus+ KA2 projekta S.T.E.P.+ i obilježavanja Dana Erasmusa u Ekonomsko-birotehničkoj školi, ponosni smo što možemo predstaviti službenu projektnu kravatu.

16. listopada održana je Skype konferencija s projektnim partnerima na temu „Naša kulturna baština“. Naučili puno toga o kulturnoj baštini gradova u kojima se nalaze njihove škole, a imali smo priliku predstaviti i kulturnu baštinu našega grada.

Učenici iz Italije predstavili su Bergamo kao grad pod zaštitom UNESCO-a, kroz predivne stare građevine na gornjem dijelu grada te kroz 9 vrsta sira karakterističnih za njihovu provinciju. Učenici iz Francuske su predstavili Champagnole kroz poznato vino Côtes du Jura i sireve Mont d'Or i Comté, a učenici iz Poljske predivnu palaču (u kojoj je smještena gradska uprava) i park koji ju okružuje, u gradu Jelcz-Laskowice. Slavonski Brod, osim što je predstavljen kao „grad kravate“, predstavljen je i kao grad koji njeguje tradiciju – ljubav prema tamburi i slavonskim peškirima i ostalim oblicima ručnoga rada.

Kulturna baština svih partnera predstavljena u konferenciji na Skypeu objedinjena je u službenoj projektnoj kravati, koju možete pogledati u prilogu.

Naši učenici su također pozdravili sve partnere iz zemalja s kojima surađujemo na KA2 projektima fotografirajući se uz njihove zastave.

Koordinatorice događanja: Mirta Kos Kolobarić i Marija Deanković

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr