Kultura i mediji, usmeno predavanje

Autor: Marija Deanković, 23. 12. 2020.

Tijekom prosinca 2020. godine učenici 3. e razreda imali su u okviru nastave hrvatskog jezika, a pod mentorstvom profesorice Irene Mikajević vlastito usmeno predavanje pod naslovom Kultura i mediji. Usmena predavanja bila su održana putem videopoziva tijekom nastave na daljinu.

Teme koje su učenici predstavili obuhvatile su različite segmente unutar kulture s posebnim naglaskom na utjecaj kulture i medija na mlade. Neke od tema su bile:

• Medijska pismenost
  • Utjecaj medija na život
  • Utjecaj medija na tekstove visoke i popularne kulture
  • Reality show kao dio masovne kulture i njegov utjecaj na mlade
  • Utjecaj kriterija i vrijednosti popularne kulture

Svaki je učenik svoje usmeno predavanje morao popratiti i vlastitom pozivnicom predavanje, koja je trebala sadržavati naslov predavanja, kratki uvod u temu, ime i prezime predavača te vrijeme i mjesto održavanja. Većina učenika izabrala je temu Utjecaj medija na život. Razgovarali su upravo o tome kako mediji utječu na naš život te o lažnim informacijama koje nas okružuju. Učenici su također puno spominjali lažne živote koje vode „influenceri“ jer nitko ne zna kakav je njihov život zapravo. Svim učenicima je bilo žao što svoje predavanje nisu mogli održati pred svojim prijateljima u učionici.

Predavanje učenika 3. e razreda, Andreja Hasa, pogledajte OVDJE.

Učenici 3. e razreda žele Vam svima sretan i blagoslovljen Božić i Novu Godinu!

Ema Japarić i Ivona Matković, učenice 3. e razreda

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr