Easy Peasy Postcard Squeezy

Rodna (ne)jednakost u bajkama - samo lijepe božićne poruke

Autor: Ivana Opačak, 23. 12. 2020. 18:37

Učenici 1.e razreda tijekom nastave engleskoga jezika na daljinu/online u prosincu o.g. brusili su svoje jezične vještine, vještine kritičkoga i kreativnog razmišljanja te kreativnog pisanja. Tijekom projektnoga rada ostvareni su ishodi nastavnoga predmeta i čak pet međupredmetnih tema. Učenici su pokazali veliki interes za obradu teme Rodna (ne)jednakost u bajkama, dobru razinu poznavanja jezičnih struktura i visoku razinu kreativnosti. U tekstu koji slijedi pročitajte radove učenika objedinjene u e-knjizi modernih bajki. Učenici su, sa svojom nastavnicom/razrednicom Ivanom Opačak, za vas pripremili i prigodne e-čestitke.

Easy Peasy Postcard Squeezy

Autor: Ivana Opačak, 20. 11. 2020. 19:31

Učenici naše škole imaju prijatelje diljem Europe. Gotovo svakodnevno komuniciraju i surađuju s njima na eTwinningovoj platformi. Jedan je projekt - Easy Peasy Postcard Squeezy - ipak po nečemu drugačiji, osobit. Osim što imaju priliku komunicirati online, učenici 1.e razreda svoje poruke ispisuju rukom... na engleskome jeziku... i šalju zemaljskom poštom na adrese škola partnerica. U projektu sudjeluje 12 škola partnerica iz 7 europskih zemalja, a nadamo se da će tijekom školske godine broj partnera (i razglednica/pisama) rasti.

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr