Radni tjedan prof. Opačak u Engleskoj

Sve aktivnosti tijekom stručnoga usavršavanja financirane su u okviru Programa za cjeloživotno učenje (potprogram Comenius) od strane Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU.

U razdoblju od 21. do 27. travnja 2013. Ivana Opačak, profesorica hrvatskoga i engleskog jezika u našoj školi, boravila je u Birminghamu, Engleska. Ondje je, pod vodstvom Victora Allena (Mirror Development & Training Ltd.), održan strukturirani stručni seminar „Razvijanje emocionalne inteligencije u razredu“ koji je okupio devet srednjoškolskih profesora iz pet europskih zemalja – Hrvatske, Švedske, Grčke, Latvije i Litvanije. Profesorica Opačak s velikom je radošću i ponosom predstavila našu školu i postignuća naših učenika, naš grad, našu Slavoniju i Hrvatsku.

Osnovni ciljevi seminara bili su:

· kroz interaktivne metode poučavanja i učenja (istraživanje, igre uloga, simulacije, rasprave unutar manjih i većih skupina, prezentacije i sl.) spoznati važnost uporabe emocionalne inteligencije u svakodnevnom životu i radu;

· pružiti osobama zaposlenim u odgojno-obrazovnom sustavu relevantne i suvremene informacije o tome kako učenicima omogućiti da ostvare svoj puni potencijal (višestruka inteligencija, 5 sastavnica emocionalne inteligencije);

·  pomoći nastavnicima da razviju praktične vještine upravljanja razredom;

·  pomoći nastavnicima razumjeti i ohrabriti učenike s rizičnim oblicima ponašanja koji neizostavno utječu na razrednu klimu i tijek odgojno-obrazovnoga procesa.

Radni tjedan ispunile su brojne zanimljive aktivnosti – predavanja i radionice u prijepodnevnim i poslijepodnevnim satima te terenska nastava (posjet Akademiji Nuneaton i odlazak u Stratford-Upon-Avon, rodno mjesto W. Shakespearea) – no sudionici događaja najviše su uživali u neformalnom druženju te izmjeni kulturalnih različitosti. Profesorica Opačak događaj ocjenjuje kao iznimno zanimljivo te poticajno profesionalno i životno iskustvo.

Autorica teksta i fotografija: Ivana Opačak, prof.

Ispis statistike od 7. 9. 2020.

> Projekti  > Emocionalna inteligencija
Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr