Good Students - Better Practice - The Best European Workers / WayUp2Europe

30 učenika Ekonomsko-birotehničke škole u zanimanju hotelijersko-turistički tehničar provelo je dva tjedna u Mariboru (Slovenija) na stručnoj praksi.

Ovo je bila jedinstvena prilika za sve učenike da pokažu odgovornost i samostalnost u stvarnom radnom i životnom okruženju. Od snalaženja u stranom gradu, upoznavanja i suradnje s radnim kolegama do kulturoloških i zabavnih događanja.

Svi učenici pokazali su se izuzetno uspješnima i s pohvalama su odradili svoj zadatak, a neki su dobili i ponudu za posao kada završe srednjoškolsko obrazovanje.

Mobilnost učenika omogućena je kroz projekt WayUp2Europe kojega provodi Ekonomsko-birotehnička škola. Projekt je odobren i financiran od Agencije za mobilnost i programe EU u sklopu programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1 - Mobilnost u svrhu učenja za pojedince.

U sklopu projekta WayUp2Europe 30 učenika 3. i 4. razreda hotelijersko-turističkog tehničara upućeno je na stručnu praksu u Maribor. Stručna praksa održavala se u putničkim agencijama i hotelima u razdoblju od 25. siječnja 2015. do 7. veljače 2015. Partner na projektu je Zavod za novodobno izobraževanje koji je učenicima pronašao odgovarajuće hotele i putničke agencije za održavanje stručne prakse.

Cilj mobilnosti je praktična primjena teorijskih znanja stečenih kroz srednjoškolsko obrazovanje te razvijanje vještina i sposobnosti učenika u stvarnom radnom okruženju. Učenici su imali priliku upoznati metode rada te steći dodatno znanje o poslovanju u hotelskom/turističkom sektoru, razvijati jezične i informacijske kompetencije te upoznati kulturu i radni sustav zemlje domaćina.

Autorica teksta i fotografija: Marija Deanković, voditeljica projekta

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr