Volonterski klub "Kapi volje"

Posjeti Facebook stranicu Volonterskog kluba "Kapi volje"

Marijini obroci u našoj školi

Autor: Marija Deanković, 25. 2. 2020. 16:54

U utorak, 25. veljače, u školi smo ugostili volonterku Marijinih obroka Đurđicu Lučić. Volonterka je zainteresiranim učenicima u školskoj knjižnici ispričala svoje iskustvo boravka u Beninu, Afrika. Svojom prezentacijom Đurđica nam pokazala koliko se svijet razlikuje na samo udaljenosti od osam sati leta avionom.

Posjet OŠ „Milan Amruš“

Autor: Marija Deanković, 27. 12. 2019. 12:55

19. prosinca dio učenika 3. b i 4. g razreda, koji su ujedno i volonteri školskog volonterskog kluba "Kapi volje", te učenica 2. g razreda Marija Kolovrat, sudionica projekta Ekonomsko-birotehničke škole "S.T.E.P.+ - Sustainable Tourism Erasmus+ Project“, posjetili su Osnovnu školu Milan Amruš.

„Za osmijeh djeteta u bolnici“

Autor: Marija Deanković, 12. 12. 2019. 08:35

5. travnja 2018. godine na Odjelu za pedijatriju OB „Dr. Josip Benčević“ pokrenuta je akcija za humanizaciju bolničkog liječenja djece pod nazivom „Za osmijeh djeteta u bolnici“. Ovoj akciji pridružili su se i volonteri našeg volonterskog kluba „Kapi volje“.

Kap po kap…

Autor: Marija Deanković, 28. 10. 2019. 13:29

Mjesec listopad u nedostatku kapi kiše obilovao je volonterskim aktivnostima kluba „Kapi volje“ u kojima su brojni učenici kapnuli obilje svoga uloženog truda i vremena, zajedno sa svojim profesorima, čineći tako slap aktivnosti koji protječe ovom školskom godinom. Neke su aktivnosti pokrenute po prvi puta.

72 sata bez kompromisa

Autor: Marija Deanković, 26. 10. 2019. 15:13

„72 sata bez kompromisa“ međunarodni je volonterski projekt koji animira mlade i promiče solidarnost, zajedništvo, kreativnost i volonterstvo. Projekt se provodi u deset europskih zemalja, a jedna od njih je Hrvatska. U Slavonskom Brodu prošlog su vikenda (17. - 20. listopada) u njemu sudjelovale 124 osobe od kojih je dvadeset i dvoje srednjoškolaca te pet profesorica Ekonomsko-birotehničke škole.

Ispis statistike od 7. 9. 2020.

> Volonterski klub Kapi volje
Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr