Volonterski klub "Kapi volje"

Posjeti Facebook stranicu Volonterskog kluba "Kapi volje"

Marijini obroci u našoj školi

Autor: Marija Deanković, 25. 2. 2020.

U utorak, 25. veljače, u školi smo ugostili volonterku Marijinih obroka Đurđicu Lučić. Volonterka je zainteresiranim učenicima u školskoj knjižnici ispričala svoje iskustvo boravka u Beninu, Afrika. Svojom prezentacijom Đurđica nam pokazala koliko se svijet razlikuje na samo udaljenosti od osam sati leta avionom.

Probudila je brojne emocije među učenicima i profesorima koji su sudjelovali na njezinom izlaganju. Učenici su bolje upoznali svijet siromaštva i gladi, a odmah nakon prezentacije mlade volonterke nesebično su se uključile u akciju prodaje kolača u školi. Sav prihod od prodanih kolača namijenjen je Marijinim obrocima.

Više od 80 učenika sudjelovalo je u humanitarnoj akciji, a više od 60 učenika i dio profesora donijelo je kolače za prodaju kako bi sudjelovali u akciji Marijinih obroka. Zahvaljujemo se mladoj volonterki Đurđici, svim učenicima i djelatnicima škole koji su pridonijeli da se još jedna školska humanitarna akcija provede na ovako uspješan način.

Virtualna šetnja školom

2020./2021.

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / www.ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr